Parasını alamayan Android uygulama geliştiricileri isyanlarda

Google-Android1Android’in namı hızla dünyaya yayılıyor ama zaman zaman işleyişte sorunlar da yaşanmıyor değil. BBC’nin haberine göre Mart ayı ödemesi geciken bazı Avrupalı Android geliştiricileri oldukça kızmış durumda.

Habere göre Google, Avrupa’nın bir kaç ülkesindeki geliştiricilere 7 Mart’ta yapılacak ödemeleri halen ödemiş değil. Geciken ödemelerin sebebi bilinmiyor ve ilgili birine ulaşmak mümkün değil.

İlk şikayetlere 6 gün sonra kısa bir yanıt veren Google, geliştiricilerin ödeme ekranına yansıtılan mesajına eklenen bağlantı sayfasını boş bırakması nedeniyle daha fazla tepki toplamış.

Google-Android

Söz konusu sorun Google forumlarındaki yüzlerce yorumla doğrulanmış durumda. Her ne kadar Google’dan alacağı para ile geçimini sürdürecek uygulama geliştiriciler olsa da, şikayetler Google’da ilgili birine ulaşamama noktasında yoğunlaşıyor. BBC’nin konuştuğu bir uygulama geliştiricisi ise beklenen karşılaştırmayı yaparak, benzer bir durumu App Store’da yaşadığını ama bir muhatap bulabildiğini söylüyor.

Google Play mağazası veya eski adıyla Android Market, uygulama geliştiricilerinden yüzde 30 komisyon alıyor. Her uygulamaya da kapılarını açıyor. Şimdiye kadar bu denetimsizliğin güvenlik tarafında getirdiği sorunlarla karşılaştık ve Google’ın bu kötü gidişe dur demek için adım atmak zorunda kaldığınaşahit olduk. Ancak bu sorun en az onun kadar ciddi görünüyor.

Son yıllarda yaptığı satın almalar ve çalışanlara yaptığı zamlarla bankadaki nakdini azaltan Google’ın bu sorunla başa çıkmayacağını söylemek zor, ama, bir geliştiricinin söyledi gibi, uygulama geliştiricilerin geri çekilme göstermesi durumunda Google’ın kendini nasıl toparlayacağı da bir başka hayati konu olacaktır.


{/zj_fbcomment}
Etiketler: biruygulamagoogleamagoogle’ınkadardeğilandroiddurumdagecikenilgilisorungeliştiricileringöreyaptığıbirinezamanbbc’ningeliştiricilerişimdiye
EN ÜST SAYFA
kıbrıs web tasarım kktc sitesi reklam internet seo dizayn web tasarım logo yazılım google arama motoru optimizasyonu profesyonel şirketi firma web sitesi e-ticaret sayfa

Kıbrıs web Tasarım