Facebook kullanıcı isimleri ve e-posta adreslerini birleştiriyor

facebook-kullanici-adi-0Eğer Facebook’ta henüz bir kullanıcı adı belirlemediyseniz artık zamanı gelmiş olabilir. Çünkü Facebook yayınladığı bir bildiri ile bundan sonra kullanıcı isimleri ile Facebook e-posta servisinde aynı isimlerin kullanılacağını duyurdu. Bu uygulamanın amacı site içerisindeki kullanıcı ismi tutarlığını artırmak.

Bu duyuru yayınlandığı andan itibaren henüz kendilerine özel bir kullanıcı adı belirlememiş olan kullanıcılara konuyla ilgili bir uyarı mesajı iletilmeye başlandı. Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde bu geçiş sürecinin tamamlanması hedefleniyor.

Böylece örneğin Facebook.com/gorunum olan kullanıcı adınız aynı zamanda [email protected] şeklinde  e-posta adresiniz haline gelmiş olacak.

E-posta bugün internet üzerinden iletişimin bir numaralı yöntemi ve Hotmail, Gmail gibi ücretsiz e-posta servisleri de bu hizmeti sunan firmalar için pek çok farklı nedenden dolayı büyük önem taşıyor. Facebook’un da ücretsiz e-posta servisi pazarına girmek için çaba sarf etmesi son derece mantıklı.

facebook-kullanici-adi-1

Diğer yandan Facebook’un birincil amacı e-posta kullanımını artırmak değil. Facebook, kendi mesajlaş servisi ve anında mesajlaşma hizmeti ile e-posta yerine çağa daha uygun olduğuna inandığı alternatiflerini ön plana çıkartmak istiyor. Özellikle genç kullanıcıların da iletişim için e-posta yerine Facebook ve Twitter’ı tercih etmesi bunun nedenlerinden biri.

Buna rağmen Facebook’un e-postayı göz ardı etmek gibi bir lüksü yok. Facebook mesajları ve 2010 yılında sunduğu anında mesajlaşma hizmetinin yanı sıra ücretsiz e-posta hizmetini de bir arada sunarak iletişim konusunda sunduğu çeşitliliği ve dolayısıyla avantajını artırmaya çalışması da önemli.

Eğer siz de Facebook e-posta adresinizi tercih ettiğiniz isminizle kullanmak isterseniz ilk yapmanız gereken bu adresi ziyaret ederek Facebook kullanıcı adınızı tanımlamanız…


{/zj_fbcomment}
Etiketler: postafacebookbirkullanıcıileücretsizfacebook’uniçinhizmetiadıanındaaynıartırmaksunduğueğerservisiamacıgibiisimlerietmesi
EN ÜST SAYFA
kıbrıs web tasarım kktc sitesi reklam internet seo dizayn web tasarım logo yazılım google arama motoru optimizasyonu profesyonel firma e-ticaret sayfa şirketi web sitesi

Kıbrıs web Tasarım