Bu kez de Blizzard’ın Battle.net’i hacklendi

battle.net-hackEğer World of Warcraft, Starcraft veya Diablo oyunlarından herhangi birinin oyuncusuysanız dikkat; Blizzard’ın bu oyunlar için kullandığı Battle.net platformu hacklendi. Activision’a ait olan Blizzard’ın da resmen doğruladığı hack saldırısında bazı sunuculardaki hesaplara ait şifreler çalındı. Diğer sunucularda çalınan bilgilerin içerisinde kişisel güvenlik sorularının yanıtları da çalındı. Blizzard’ın çift katmanlı güvenlik sağlayan doğrulama aygıtların bilgilerinin de çalınmış olması asıl şaşırtıcı gelişme.

Blizzard başta Kuzey Amerika sunucularında yer alan hesap sahiplerinin en kısa zamanda şifrelerini değiştirmelerini tavsiye ediyor. Ama güvenlik açısından tüm kullanıcıların şifre ve güvenlik sorularını değiştirmelerinde fayda olduğu belirtiliyor.

Blizzard yetkilileri kişisel verilerin güvenliğini çok ciddiye aldıklarını ve bu olaydan dolayı büyük üzüntü duyduklarını söylüyorlar. Bununla beraber Blizzard çalınmış olduğu tespit edilen bilgilerin tek başlarına hesaplara erişmeye yetmeyeceğini söylüyorlar. Oyuncuların içini rahatlatabilecek bir gelişme ise Blizzard’ın şu ana kadar tespit edebildiği kadarıyla hacker’lar hiçbir kredi kartı bilgisine erişememişler.

Bu hafta içerisinde gerçekleşen olayla ilgili bir de sıkça sorulan sorular bölümü hazırlayan Blizzard kimliği belirsiz hacker’ları tespit edebilmek için güvenlik kuvvetleri ile koordineli bir şekilde çalışmaya başladığını da açıkladı.

Hacker’lar kim ve bu saldırıdaki amaçları tam olarak nedir henüz bilinmiyor ama djital oyun sektörü büyüdükçe bu tip haberlerin de artıyor olması, oyunların artık daha ciddiye alınması gereken bir sektör haline geldiğini bir kez daha gösteriyor. Hatırlayacağınız gibi daha önce Sony’nin PSN platformu da benzer hack saldırıları ile karşı karşıya kalmıştı.


{/zj_fbcomment}
Etiketler: blizzard’ıngüvenlikbirblizzardtespitdahaçalındıhacker’larhackhesaplarakişiselolmasıgelişmeileçalınmışamaiçerisindeaitbilgilerinolduğu
EN ÜST SAYFA
kıbrıs web tasarım kktc sitesi reklam internet seo dizayn web tasarım logo yazılım google arama motoru optimizasyonu profesyonel firma e-ticaret sayfa şirketi web sitesi

Kıbrıs web Tasarım