Twitter Yeniden Yenileniyor

Twitter1Tasarım değişiklikleri açısından Facebook’un yanında adını anabileceğimiz bir site daha varsa kesinlikle Twitter’dır. 2010 yılı sonunda eski basit halinden kurtulan mikro bloglama servisi, 1 yıl sonra yepyeni tasarımıyla ileti akışını değiştiriyor, sağ bölümü sabitliyor.

Patrick Bisch‘in yakaladığı değişiklikler her Twitter iletisini (tweet) ayrı bir eleman olarak özelleştiriyor ve sol menü içinde genişletiyor. Hem konuşmalar hem de medya dosyaları tek tıkla (details veya open) ileti akışı içinde görüntülenebiliyor. Tekrar paylaş, favorilere ekle gibi alt kısımda bulunan işlevler ise iletilerin sağ üst köşesine taşınmış.

Twitter’ın küçük bir test olarak onayladığı yenilikler sosyal medya müdavimleri için yeni bir deneyim sunacak. Twitter ise (reklamlar için) daha rahat kullanabileceği bir alana (sağ menü) sahip olacak. Yeni açıklanan televizyon odaklı yeniliklerin de sağ menüye yansıyabileceğini düşünebiliriz. Anlık TV izleme eğilimleri gibi..

Önümüzdeki günlerde Twitter’da aşağıdaki değişiklikleri görürseniz şaşırmayın.


{/zj_fbcomment}
Tags: birsağtwitteriçindehemolarakmenüyeniiçinisegibiiletimedyadeğişiklikleridahaonayladığıtestküçüktwitter’ınyenilikler
TOP

Kıbrıs web Tasarım