Yeni iPad 3’de dört çekirdek işlemci ve 4G iddiası

Apple-A61-225x125Mart ayında tanıtılması beklenen Apple’ın yeni iPad‘i hakkındaki söylentiler hız kazandı. Cihazda, dört çekirdekli A6 işlemci ve dördüncü nesil iletişim sağlayan 4G (LTE) teknolojisini olacağı son iddialar arasında.

İddialar, theverge.com sitesine göre, şirketten sızan bilgilere dayanıyor. Söylentiye göre cihazın protipi şu anda test ediliyor. Bu test için kullanılan iBoot adındaki programdan alınan ekran görüntüleriyle cihazın özellikleri hakkında bilgilere sahip olmak mümkün.

Yeni iPad, J1 ve J2 kod numaralarıyla iki farkı modelde üretilecek. Önceki modellerde olduğu gibi bir modelde sadece Wi-Fi bulunacak. En büyük değişiklik diğer modelde olacak. 3G bağlantı özelliğini yeni iPad’de kaldıracak olan Apple, dördüncü nesil iletişim sağlayan LTE’ye geçecek.

Sızan fotoğraflarda yeni işlemcinin geleceği de kesinleşiyor. Yeni işlemcinin kod numarasının farklı olması bu iddiayı güçlendiriyor. S5L8945X kod numaralı yeni işlemcinin dört çekirdeki olması bekleniyor. Söylenti doğru çıkarsa bu, Apple’ın bugüne kadar üretmiş olduğu en hızlı cihaz olacak.

Yeni iPad’in tanıtılmasına yaklaşık bir ay kalmasıyla beraber, şirketten sızan bilgilerin ve dedikoduların hızla artıyor. Ancak cihazlarla söylentiler arasında farklar olabiliyor. Aynı durum iPhone 4S’te de olmuştu. iPhone 4S hakkında birçok bilgi sızmasına rağmen cihazın adı bile tutturulamamıştı.

iBoot programından yeni iPad’in test görüntüsü 

iPad-3-1-612x640


{/zj_fbcomment}
Tags: yenikodtestsızancihazınmodeldedörtişlemcininbilgilereipad’iniphonegöreiddialararasındaşirkettenolmasıbirsağlayaniboothakkında
TOP

Kıbrıs web Tasarım