Windows 8 ön izlemesi 1 günde 1 milyon kez indirildi

windows8-225x144Microsoft’un bugüne kadar ‘sızan’ bilgilerden çok iddialı olduğu anlaşılan yeni işletim sistemi Windows 8′in Consumer Preview sürümünün yayınlandığını Barselona’dan paylaşmıştık. Windows 8 Consumer Preview sürümünün yayımlanmasının üzerinden henüz bir gün geçmesine rağmen, kullanıcılar işletim sistemini 1 milyon kez indirdi.

Microsoft’un resmi Twitter adresinden yapılan açıklama “Bir gün sonra… Consumer Preview sürümü bir milyon kez indirildi” cümlesiyle bildirildi. Microsoft’un bu başarıya alışkın olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Çünkü 2010′da piyasaya sürülen Windows 7 işletim sistemi de rekor kırmıştı. Windows 7 ilk piyasaya sürüldüğünde her saniyede yedi kopya indiriliyordu.

Windows 8′in de kullanıcılar tarafından sevileceğini beta versiyonundan kendini belli ediyor. İşletim sistemleri pazarında hala en fazla paya sahip olan Windows, liderliği kolay kolay değişecek bir gerçek değil.

Windows 8 Consumer Preview sürümünü buradan indirebilirsiniz.

İşletim sistemi hakkında ayrıntılı almak için aşağıdaki videoyu izlemenizi öneriyoruz.


{/zj_fbcomment}
Tags: windowsişletimconsumerpreviewmicrosoft’unsistemikezmilyonbirsürümünün8′inkolaygünkullanıcılarpiyasayasistemleriediyorbetaversiyonundanbelli
TOP

Kıbrıs web Tasarım