Google bu kez online alışveriş pazarına giriyor

google-alisveris-shoppingGoogle ciddi bir yenilikle daha karşımızda. Ürün arama servisi Google Product artık Google Shopping (Google Alışveriş) adıyla  online alışveriş portalına dönüşüyor.

Arama tarafında getirdiği sosyal arama ve mantıksal yeniliklerle kendini güçlendiren Google’ın bu atması iki yeniliği beraberinde getiriyor. Şimdiye kadar ürün listeleme şeklinde ücretsiz hizmet veren Google, artık bunun için ücretlendirme yapacak. Yeni ürün reklamları ‘sponsporlu’ etiketiyle arama motoru sonuçlarında da öne çıkarılacak.

Bu yenilik Amerika’da online alışverişin rotasını nasıl etkileyecek ve büyük perakendecileri ne kadar memnun edecek bilinmez ama Google yeni bir alışveriş deneyimi sunduğunu söylerken son derece memnun görünüyor.

google-alisveris-640x382

Google, mağazaların yeni sistemi kullanmasını indirim/reklam kuponlarıyla teşvik ediyor. Google Güvenli Satıcılar uygulaması ise Google Alışveriş dünyasında öne çıkmak isteyen mağazaları bekliyor.

Fırsat işinde yoluna devam eden Google, katalog servisialışveriş listesi ve Google Shopper uygulamasıyla da yeni alışveriş deneyimini destekleyecek. Arama ve karşılaştırma hizmeti ise tahmin edebileceğiniz gibi sistemde yer alan özellikler.

google-shopping-640x377

Sistem şimdilik ABD’deki kullanıcıları ilgilendiren sistem Google için oldukça önemli bir adım. Alışveriş konusunda bir türlü istediği çıkışı yakalamayan Facebook’a karşı da ciddi bir silah. Bu konuda Facebook’tan etkili olan Pinterest’in Google tarafından bir teklifle karşılaşıp karşılaşmayacağı ise aklımıza gelen bir ihtimal.

Daha önce otel ve uçak bileti kıyaslamaya başlayan Google, bakalım finansal servisler için benzer bir portalın açılışını ne zaman yapacak ve bu tür çıkışları yeni tekelleşme davalarına gebe olacak mı…


{/zj_fbcomment}
Tags: googlebiralışverişyeniaramaiçinürüniseyapacakönekadarmemnunartıkciddidahaonlineservisisistemistediğiçıkışı
TOP

Kıbrıs web Tasarım