Anne Lütfen: Anne-bebek odaklı e-ticaret girişimi 2. yatırımını tamamladı

annelutfenTürkiye’nin girişimci-yatırımcı paralelinde yükselmesi yurda dönen tecrübeli isimlerin sayısını artırıyor. Stanford MBA mezunu Roys Güreli de bu isimlerden biri ve Ekim 2011′de kurduğu Annelutfen.com‘a ikinci tur yatırımını aldı.

Anne Lütfen’i daha önce tanıtmadığımız için kısa bilgi verelim. Adından tahmin edeceğiniz üzere annelere hitap eden bir e-ticaret sitesi Anne Lütfen. Sitede bebek, çocuk ve annelere göre 10 binin üzerinde ürün bulunuyor. 300′den fazla marka ile dikey girişimlerin ‘bol çeşit’ standardını karşılamayı başarıyor ve tüm bunlar şimdilik 6 kişilik ekiple yürütülüyor.

anne-lutfen

2. Yatırım Haziran’da tamamlandı

Şimdiye kadar 10 bin sipariş gönderen girişimin rekabet olan bir kategoriye giriş yaptığı malum. Ancak ortaya konulan işin kalitesi yatırımcıları kendine çekmeye başarmış. 2. tur yatırımını Haziran ayında kapatan girişimin yatırımcı ve danışmanları (advisor) arasında Ventech, Richmond Park Capital, Borusan holding CEO’su Agah Uğur, Trendyol COO’su Mehmet Akgün, Windeln.de CCO’su Jaclyn Schnau, Fabrice Grinda, Jose Marin, Eric Chen’in da dahil olduğu bir grup tecrübeli isim bulunuyor.

Yatırım tutarı hakkında bilgi alamadık ama şunun altını yine çizmek istiyorum: Anne Lütfen’in giriş yaptığı kategori tecrübeli, güçlü ve yatırım çeken farklı tipte oyuncuları barındırıyor. Buna rağmen daha fazla girişimin kendine yer bulabileceği bu kategoride alınan yatırımların rekabetteki yeri daha fazla kendini gösteriyor.

Dolayısıyla Anne Lütfen’in bu kategoride kendini başarıyla ifade ederek yer alması ve yatırımlarla büyümesini sektör açısından sevindirici buluyorum. Önümüzdeki dönemde bu kategoride ne kadar pazar payı alacağını ise merakla bekliyorum.


{/zj_fbcomment}
Tags: annegirişiminyatırımfazlabiryatırımınıdahakategoridetecrübeliturannelerebilgikadarlütfen’inyerkendinikendineyaptığıbulunuyorgiriş
TOP

Kıbrıs web Tasarım