Bu kaç para eder?: Antikalarınız için online ekspertiz hizmeti

bukacparaederİnternet, ticaret başta olmak üzere farklı alanlardaki hizmetleri kendine çekiyor. Bunlardan bir yenisi de değerli olup olmadığını bilmediğiniz antikalarınız için sunulan ekspertiz hizmeti. Bukacparaeder.com, Enkuba kuluçka merkezinin desteğiyle evinizdeki saklı hazineleri ortaya çıkarmak istiyor.

2010 yılı Startup Weekend İstanbul yarışmasında koleksiyonerim.com fikrinin sahibi Muazzez Bodur‘un kurucusu olduğu girişim antika eşyalarınıza farklı kriterleri göz önünde bulundurarak bir değer biçiyor. Yani dedenizden kalan köstekli saatin fiyatını öğrenmek istediğinizde Bu Kaç Para Eder devreye giriyor.

bukacparaeder.com_

Sistem nasıl çalışıyor?

Sistem, elinizdeki eser veya nesnenin çeşitli fotoğraflarını, özet bilgisini ve hikayesini göndermenizle çalışmaya başlıyor. Bu arada kupon (kredi) tabanlı bir ödeme yapıp (ücretler) ekspertiz başına 1 kupon harcıyorsunuz. Paylaşımınız yurtiçi ve yurtdışındaki 100′ün üzerindeki uzmanlardan hangisinin veya hangilerinin ilgi alanına giriyorsa bir inceleme yapıyor ve 3 gün içinde bir ekspertiz (değerleme) raporu alıyorsunuz.

Artık elinizdeki eser veya nesne ile ne yapacağınız (satmak, saklamak, açık arttırmaya çıkarmak vb..) ise size kalmış.

İşini ahlaki ve yasal kurallar çerçevesinde yaptığını belirten Bu Kaç Para Eder, el yazması kitaplardan antika arabalara kadar 30 farklı kategoride hizmet veriyor. Ekspertiz raporu sunulan ürünlerin kime ait olduğu uzmanlara aktarılmıyor ve uzmanlar eser için teklif veremiyor.

Açıkçası antika sektörünün nasıl bir hacme sahip olduğunu ve dinamiklerini bilmiyorum ama ‘antika ekspertizi’ aramasının Google’daki hacmi oldukça düşük. Sunulan hizmetin profesyonelliği girişimin değerli olduğunu gösteriyor ama sanırım bu yolda biraz daha eskidiğinde daha da değerli olacak.


{/zj_fbcomment}
Tags: birekspertizveyafarklısunulaneserdeğerliantikaederparakaçiçinantikalarınızkuponamaraporusistemçıkarmakhizmetidaha
TOP

Kıbrıs web Tasarım