YouTube tasarımını yeniledi

youtube-logo-225x81YouTube, yeni tasarımını tüm kullanıcılarının beğenisine sundu.  Geçtiğimiz yıl da ana sayfasında bazı değişiklikler yapan ve ardından da birkaç ay önce Türkçe versiyonunu yayına sunan YouTube, getirdiği köklü değişikliklerle birlikte ana sayfasını baştan aşağı yeniledi.

Yeni tasarım, çok daha sade inşa edilmiş. Yeni tasarımda dikkatimizi çeken en büyük özellik de artık kanalların ve kanal aboneliklerinin daha çok ön plana çıkması. YouTube’un bununla amaçladığı şey tabii ki televizyona ciddi bir rakip olma iddasında bulunması.

YouTube-yeni-tasarim1-640x311

Yeni tasarımda dikkat çeken öğeler tabii ki yalnızca sade tasarım değil. Son zamanlarda pek çok sitenin yeni tasarımında kullandığı gibi, tablet ve dokunmatik bilgisayarlara uygun olacak şekilde bir düzen tasarlanmış durumda. Önceden de bahsettiğimiz gibi kanal abonelikleri gerçekten de çok ön planda. Kanallara abone olduktan sonra, bu kanallara eklenen her yeni içerikte haberdar oluyorsunuz ve bu süreçte bir rehber size eşlik ediyor. Bu rehber, aynı zamanda Android, iPhone, Playstation 3 ve Google TV uygulamalarına da sizi yalnız bırakmıyor.

Rehber, siz videolar izlerken sol tarafta görünüyor ve abone olduğunuz kanallardan güncel içerikleri sizlerle paylaşıyor. Yani izlediğiniz bir dizi, belgesel ya da programın yeni bölümleri eklendiğinde bu özellik sayesinde kolayca bu gelişmeden haberdar olabiliyorsunuz.

Tags: yenibirçokrehberyoutubehaberdarsadedahakanalyenileditasarımınıtabiigibiabonetasarımkanallaratasarımdaanaçekenözellik
TOP

Kıbrıs web Tasarım