Twitter üzerinden alışveriş dönemi başlıyor

amex-225x135E-ticaret çok hızlı büyürken, sosyal ticaret büyük bir potansiyele rağmen aynı ivmeyi henüz yakalamayı başaramadı. Buna rağmen özellikle sosyal ağ devleri sosyal ticaret konusunda sürekli yenilikler peşindeler. Konuyla ilgili basın bültenine göre sosyal ticaret alanındaki son yenilik Twitter ve American Express iş birliği ile önümüzdeki günlerde hayata geçecek.

Habere göre American Express ve Twitter’ın iş birliği sayesinde, Amex kart sahipleri bundan böyle doğrudan Twitter üzerinden istedikleri ürünleri tweet atarak satın alabilecekler. Bunu yapabilmek için Twitter kullanıcılarının kredi kartlarını hesaplarına tanımlamaları ve satışı sağlayacak Twitter mesajını göndermeleri yeterli olacak.

Bugüne kadar gelir modeli reklamlar üzerine kurulu olan  Twitter için sosyal ticaret çok ilginç bir açılım olabilir…

Fakat sizin de tahmin edebileceğiniz gibi 140 karakter tüm alışveriş bilgilerini aktarabilmek için yeterli uzunlukta değil. Ayrıca mahremiyet açısından paylaşılan bilgilerin kısıtlı olması da önemli. İşte bu nokta da Amex Sync devreye giriyor. American Express’in bu özelliği kullanıcıların Twitter entegrasyonu ve gönderim adreslerini tanımlamaları için kullanılıyor.

Kullanıcıların satın almak istedikleri ürünle ilgili hashtag’i içeren bir tweet gönderdikten sonra, alışveriş tamamlamak için bir de onay amaçlı tweet göndermeleri gerekiyor. Böylece satın alma gerçekleşiyor ve ücreti kredi kartı ekstresine yansımış oluyor.

Yakın zamanda reklam fiyatlarında artışa giden Twitter için e-ticarete de açılabilmek son derece önemli. Bu gelişme aynı zamanda Twitter dışındaki sosyal ağ siteleri için de sosyal ticaret konusunda yenilikleri tetikleyebilir.

Twitter’daki yeni sosyal ticaret ile ilgili American Express’in kısa filmini aşağıda izleyebilirsiniz.


{/zj_fbcomment}
Tags: twittersosyaliçinticaretamericanbirilgilitweetalışverişsatınbirliğiexpress’inileamexgörekullanıcılarınexpressgöndermelerizamanda
TOP

Kıbrıs web Tasarım